Header Image
Menu główne
Start
Aktualności
Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum
O szkole
Our school
Klasy
Kadra
Pracownicy Administracji i Obsługi
Złota Księga
Rada Rodziców
Galeria
Liga Siatkówki
Biblioteka
Kontakt
Szkoła bez przemocy
Nowa galeria szkolna
Polsko-niemiecka wymiana mlodzieży
Gimnazjum Językowe - Comenius
Dla Ucznia
Warunki Rekrutacji Liceum
Warunki Rekrutacji Gimnazjum
Dokumenty
Samorząd Uczniowski
Szkolny Ośrodek Kariery
Pedagog Szkolny
Wyszukiwarka
Logowanie

Hasło?
Archiwum
Banery
Advertisement
Moralność pani Dulskiej | Drukuj |
Autor: I LO   
20.06.2007.

      Po "Moralności pani Dulskiej"

      6 czerwca miała miejsce premiera spektaklu wg sztuki Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej", przygotowanego przez szkolne koło teatralne "w ZANadrzu". Jako pierwsi spektakl mieli okazję obejrzeć uczniowie LO. W czwartkowy wieczór, 14 czerwca, sztuka została wystawiona dla mieszkańców Wschowy.

A oto kilka uwag ze strony widzów...

   

      Upowszechnieniem, tworzeniem i ochroną kultury na terenie naszego miasta zajmują się różne placówki min. Miejsko-Gminny Dom Kultury, Muzeum Ziemi Wschowskiej, czy szkoły. Jedną z nich jest nasze liceum, w którym od kilku lat istnieje szkolny teatr.
    Wschowski Dom Kultury współpracując z naszym szkolnym kołem teatralnym „w ZANadrzu” coraz częściej wystawia dzieła z kręgu klasyki literatury. Dzięki pracy wielu uczniów naszego LO pod kierunkiem pani Agaty Karolczyk-Aplas i pani Barbary Drobniak, 6 czerwca został wystawiony spektakl "Moralność Pani Dulskiej".
    Licealiści wcielili się w rolę aktorów i występowali z wielkim skupieniem. W rolę Anieli Dulskiej wcieliła się przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Dorota Sys.
    Reżyserzy potraktowali tekst Zapolskiej z należnym mu szacunkiem, minimalnie został skrócony tekst, co jest oczywiste i zrozumiałe. Nie próbowali też za wszelką cenę uwspółcześnić utworu z 1906 roku. Zaufali samemu tekstowi, który przecież zawiera problematykę, wielkie kwestie moralne aktualne w każdym czasie i miejscu. Bez wątpienia znaczny wpływ na opinię widzów mieli nie tylko reżyserzy, ale przede wszystkim odtwórcy głównych ról.
     Spektakl był bardzo ciekawy i nawet na minutę nie pozwalał się nudzić i na pewno chętnie zobaczę go jeszcze raz, gdyż tak jak wcześniej wspomniałam kulturę powinno rozwijać się z dnia na dzień...

                                                                                                          Ewa Putz, kl. Ic

 

 

 

          Szóstego czerwca tego roku we Wschowskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie "Moralność Pani Dulskiej"  wg dramatu autorstwa Gabrieli Zapolskiej.  Spektakl przygotowany został przez szkolne koło teatralne. Rola głównej bohaterki, pani Dulskiej przypadła Dorocie Sys, męża Dulskiej zagrał Sebastian Mandziuk, niesforną córkę Dulskich, czyli Hesię - Kamila Żabko natomiast w rolę drugiej córki Państwa Dulskich - Meli, wcieliła się Natalia Śliwa. Mateusz Marciniak wystąpił jako ZbyszkoDulski a podstępną panią Juliasiewiczową zagrała Dominika Wieczorek. Monice Schmidt przypadła rola służącej w domupaństwa Dulskich - Hanki. Ci wszyscy bardzo młodzi aktorzy pod opieką Pani Agaty Karolczyk - Aplas i Pani Barbary Drobniak stworzyli widowisko, na które z przyjemnością można pójść po raz drugi. Znakomita gra oraz świetna znajomość tekstu rozbawiały publiczność. Nie jestem krytykiem, by prawidłowo i obiektywnie ocenić spektakl, ale bawiłem się naprawdę znakomicie. Moim zdaniem scenografia oraz wszelkie dodatki, które decydują o sukcesie, były co najmniej dobre, a gra aktorska
mnie zachwyciła. Atmosfera była wspaniała. Wydaje mi się, że ten spektakl to obowiązkowa pozycja dla każdej osoby, a zwłaszcza dla miłośników tak ciekawej rozrywki, jaką jest teatr.

                                             Bartosz Rutkowski Ic

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »